Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

1.  Organizacja zakończenia roku szkolnego

9.00 - 9.30 - wystąpienia okolicznościowe z okazji zakończenia roku szkolnego
                        2019/2020 online w aplikacji Discord.

2. Harmonogram odbioru świadectw i nagród w dniu 26.06.2020 r. w budynku szkoły

Wychowawcy klas

Godz.

Korytarz dolny
w budynku szkoły

Hol przy wejściu do skrzydła hali sportowej

p. J. Tkaczuk

IV, V

p. E. Kubera

Oddział przedszkolny pięcio i sześciolatków

p. W. Bylina

VI a

p. E. Kurec

p. A. Paśnik

VI b

p. E. Topolska

p. B. Momot

p. A. Łotysz

p. M. Trociuk

VIII

3. Odbiór świadectw i nagród możliwy jest w innym terminie, po uzgodnieniu telefonicznym z sekretariatem szkoły (tel. 82 591 30 06).

Procedury sanitarne w dniu  zakończenia roku szkolnego dotyczące odbioru świadectw  i nagród

1. Uczniowie zgłaszają się po odbiór świadectw i nagród we własnym zakresie
    pod opieką rodziców/opiekunów.
  2. Do budynku szkoły mogą wejść wyłącznie uczniowie, dzieci przedszkolne, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły. Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione.
  3. Do szkoły może wejść wyłącznie zdrowa osoba, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  4. Uczniowie do szkoły są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.
  5. Uczniowie, rodzice oraz każda inna osoba uczestnicząca w zakończeniu roku szkolnego nie może wejść na teren szkoły, jeżeli w domu przebywa z osobą
    na kwarantannie lub izolacji, albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją
    w warunkach domowych.
  6. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/ze szkoły mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszący min. 1,5 m.
  7.  Uczniowie, dzieci przedszkolne oraz inni pracownicy szkoły przy wejściu do szkoły dezynfekują ręce.
  8. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Konieczne jest zachowanie odpowiedniego  dystansu -  co najmniej 1,5 m.
  9. Należy unikać większych skupisk uczniów w jednym miejscu.

Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni.

1. Przy wejściu głównym udostępnione są numery telefonów do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych oraz organów, z którymi należy się kontaktować w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.
  2. Przed wejściem do budynku szkoły znajduje się stanowisko do dezynfekcji rąk  wyposażone we właściwe płyny dezynfekcyjne do rąk oraz umieszczona jest informacja o sposobie  i obowiązku dezynfekowania rąk przez wszystkie osoby wchodzące do szkoły.
  3. Wyznaczona osoba z personelu sprawdza czy wszystkie osoby wchodzące do szkoły dezynfekowały dłonie lub zakładały rękawiczki ochronne, mają zakryte usta i nos oraz monitoruje czy nie przekraczały obowiązujących stref przebywania.
  4. Korytarze powinny być przewietrzone, zdezynfekowane, a podłoga umyta
    lub zdezynfekowana po opuszczeniu pomieszczeń przez uczniów każdej kolejnej klasy odbierającej świadectwa.
  5. Proces dezynfekcji, przeprowadza się ściśle przestrzegając zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji.
  6. Należy ściśle przestrzegać  czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń, przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji – czas określony jest przez producenta lub wykonawcę dezynfekcji.
  7. Wszyscy pracownicy szkoły w razie konieczności są zaopatrzeni w indywidualne środki ochrony osobistej: jednorazowe rękawiczki, osłonę na usta i nos.
  8. W pomieszczeniach sanitarno-higienicznych są wywieszone plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje.
  9. Toalety powinny być zdezynfekowane na bieżąco.
  10. Inne uregulowania wewnętrzne zawarte są w Zarządzeniu Dyrektora SP im. AK
    w Wyrykach z dnia 08.06.2020 r. w sprawie sposobu organizacji pracy szkoły
    w zakresie  realizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych, konsultacji
    dla klasy VIII, konsultacji dla klas IV - VIII, zajęć rewalidacyjnych, pracy biblioteki szkolnej.