religia

Drodzy Rodzice!

Proponuję w tym tygodniu zwrócić uwagę swoich dzieci na przeżywanie najważniejszych wydarzeń ,które będziemy obchodzili od Wielkiego Czwartku.

W tym tygodniu w poszczególne dni zachęcam do poświęcenia kilku chwil do pracy z książką dziecka.
 Pan Jezus w Wielki Czwartek w Wieczerniku pozostał z nami w białym chlebie-Hostii z miłości do ludzi.

Strona 78-79pięciolatki

Strona76- 77sześciolatki

Każda Msza Święta jest pamiątką tego wydarzenia.

W Wielki Piątek Jezus wziął na swoje ramiona krzyż ,by odkupić nasze grzechy.

(Rodzice mogą opowiedzieć dzieciom o drodze krzyżowej).

Str.80-pięciolatki

Str.79-sześciolatki

Wielka Sobota-święcimy pokarmy i odwiedzamy Jezusa
W tym roku zrobi to Mama lub Tata. Rodzice opowiedzą dzieciom co wkładamy do koszyczka i co  te pokarmy oznaczają.

Str82-83-pięciolatki

Str.80-81-sześciolatki

W tym dniu odwiedzamy Pana Jezusa w grobie. Grób jest radosny, bo pełen kwiatów. Pan Jezus jest obecny w monstrancji pod postacią Hostii-białego chleba

Zachęcam też do obejrzenia ze swoimi pociechami opowiadania „Pierwsza Wielkanoc”  z Biblii dla dzieci.
Strona –bibleforchildren.org

Radosnych, rodzinnych Świąt Zmartwychwstania!