Praca dla dzieci 01.04.2020r.

Temat: Zadania o ptakach.

I. Rodzic wycina dziecku z kolorowej kartki może być z gazety, po kilka figur geometrycznych (trójkąt, koło, kwadrat, prostokąt). Dzieci układają z figur wymyślone rzez siebie ptaki, następnie przeliczają ile i jakich figur zostało wykorzystanych.

-Karta pracy cz.3 str.63. Opowiadamy z dzieckiem historyjkę obrazkową o wildze.

-Rysowanie po sladzie drogi kukułki do gniazda. Odpowiadanie na pytanie ,,Czy kukułka ma swoje gniazdo?"

II. Rozwiązywanie zadań tekstowych.

Rozdajemy dziecku 10 kwadratów wyciętych z kolorowej gazety i cyferki z rozsypanki. Rodzic zadaje dziecku zadania, pomaga w rozwiązaniu.

*Na drzewie siedziało 7 wróbli. (Dzieci układają przed sobą 7 kwadracików) Potem przyleciały jeszcze 3 wróble (Dzieci dokładają jeszcze 3 kwadraciki) Ile wróbli siedzi teraz na grzewie?

Dzieci układają działanie, liczą kwadraciki i odpowiadają na pytanie.

7+3=10

W podobny sposób robimy 2 kolejne zadania.

* Na drzewie było 8 gołębi. Przejeżdżający samochód wystraszył je i wszystkie odleciały. Ile gołębi zostało na drzewie?

* Na dachu domu siedziały 3 jaskółki. Nagle przyleciały jeszcze 4 jaskółki. Ile jaskółek siedziało na dachu domu?

Ćw. rozluźniające

Dziecko biega po pokoju machając rączkami (skrzydełkami) naśladuje bociana. Gdy rodzic klaśnie 1 raz dziecko staje na jednej nodze. Gdy rodzic klaśnie 3 razy, dziecko przykuca i wypowiada słowa :kle, kle, kle. Ćwiczenie można powtórzyć kilka razy.

III. Karta pracy cz.3 str.64. Kolorowanie rysunku czajki według wzoru. Dziecko czyta z rodzicem nazwy części ciała czajki. Rysowanie jajek w każdym polu tak, aby wszędzie było ich po 10.

Powtarzamy pierwszą zwrotkę piosenki ,,Wołanie wiosny" i pomału uczymy 2 i 3 zwrotki.