Praca dla dzieci 31.03.2020r.

Temat: Gdzie budować gniazda?

I. Rozmowa z dziećmi nt. ptaków wracających do nas wczesną wiosną.-Skowronek, bocian, czajka, szpak.

Dzieci oglądają zdjęcia ptaków(szukamy w internecie), oglądaja ich wygląd, różnicę i podobieństwa. Dzieci dzielą nazwy tych ptaków na sylaby i głoski.

II. Rodzic czyta dziecku opowiadania Hanny Zdzitowieckiej ,,Gdzie budować gniazda?" Rozmowa na temat opowiadania. Załącznik nr.1.

-Zabawa: Fruwające ptaszki.

Dziecko biegając po pokoju macha rączkami rozłożonymi na boki, gdy rodzic klaśnie, dziecko przykuca i zakłada rączki na biodra machając nimi jak skrzydełkami ptaka. Dziecko naśladuje również bociana (staje na jednej nodze).

Karta pracy cz.3 str.62 ćw.1 i 2.

III. Dziecko odwzorowuje literki i wzorki. Załącznik nr.2.

Układa z literek wyraz ,,jajko"- dzieli na sylaby i głoski. Z pomocą rodzica dziecko wymienia wyrazy w których literka ,,J" jest na początku wyrazu np: Jagody, Jogurt, Jodła. W środku wyrazu np: Bajka, Fajka, Olejek. Na końcu wyrazy np. Kij, Maj, Tramwaj. Dzieci dzielą te wyrazy na głoski i sylaby.

Zabawy przy piosence ,,Wiosenne buziaki".