Poniedziałek 30.03.2020r.

Temat: Poszukiwanie oznak wiosny.

I. Karta pracy cz.3 str.60 ćw.1 i 2. (Rodzic musi przeczytać dziecku).
W ćw. 1 kolorujemy obrazki.

II. Słuchanie opowiadania Agaty Widzowskiej ,,Ozimina" (Rodzic czyta dziecku opowiadanie). Rozmowa na temat opowiadania. Zadawanie dziecku pytań (Ćwiczymy aby dziecko wypowiadało się pełnymi zdaniami, a nie jednym wyrazem.) Załącznik nr.1.+Załącznik nr.2 (Ks. Nowe przygody Olka i Ady str.54 ilustracja).

III. Karta pracy. cz.3 str.61.

Zabawa: Czy to juz wiosna?

-Rodzic rysuje dziecku ołówkiem na kolorowej kartce listek, dziecko wycina (najlepiej w kolorze zielonym). Rodzic czyta dziecku zdania, jeśli dziecko usłyszy zdanie o wiośnie podnosi listek don góry.

-Po trawie chodzą bociany. -W lesie wyrosły prawdziwki i kurki. -Mocno świeci słońce i dni są coraz dłuższe. -W ogrodzie zakwitły przebiśniegi i krokusy. -Dzieci zjeżdżają z górki na nartach. -Na drzewach pojawiły się zielone listki. -Wieje mroźny wiatr i sypie śnieg. -Nad stawem kumkają żaby.

*Zabawy swobodne dzieci w domu. TVP ABC- Program dla dzieci.

Uczymy słowa pierwszej zwrotki piosenki pt. ,,Wołanie wiosny" (sł. i muzyka Krystyna Gowik).