"Bogami będziecie"

„Bogami będziecie” to spektakl o wyborze między życiem a śmiercią, którego akcja rozgrywa się w sali konferencyjnej Szpitala św. Judy Tadeusza, gdzie trwają obrady komisji pracowników kliniki ds. przeszczepów.
Sztukę tę przygotowali alumni III roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II i zaprezentowali ją szerokiej publiczności w auli Seminarium.
W dniu 5.11. 2019 r. uczniowie z naszej szkoły oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaplonosach uczestniczyli w tym niezwykle ciekawym i wartościowym przedstawieniu. Spektakl dostarczył widzom wiele emocji i skłonił do refleksji. Byliśmy też pod ogromnym wrażeniem talentu aktorskiego kleryków!
Dzięki życzliwości i uprzejmości Moderatorów Seminarium zwiedziliśmy obiekty uczelni. Alumn III roku - Mateusz oprowadził naszą grupę po salach wykładowych, ciekawie prezentując informacje związane z historią siedleckiego Seminarium.
W programie wycieczki był także seans filmowy „Był sobie pies 2” w siedleckim kinie Helios, posiłek w Galerii Siedlce oraz wspólna gra w kręgle w obiekcie Park Wodny Siedlce.
Wycieczkę szkolną do Siedlec dla uczniów z klas VI – VIII z naszej szkoły, jak też dla uczniów z klas VI – VIII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaplonosach zorganizowała pani Alina Hulip – nauczyciel religii. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały panie: Renata Paluszkiewicz, Beata Tomaszek, Alicja Parczewska i Agnieszka Paśnik.
Wspólny wyjazd był udany i pełen pozytywnych wrażeń!