Konkurs literacki "ARMIA KRAJOWA - ARMIA WOLNOŚCI ”

Konkurs literacki
ARMIA KRAJOWA - ARMIA WOLNOŚCI ”
Październik 2019 r.

W ramach działań zmierzających do uroczystości nadania naszej szkole imienia Armii Krajowej serdecznie zapraszamy chętnych uczniów z klas I - III oraz IV-VIII do udziału w konkursie literackim na wiersz o tematyce Armii Krajowej.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU LITERACKIEGO NA WIERSZ O TEMATYCE ARMII KRAJOWEJ

Organizator konkursu
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Wyrykach.
Cele konkursu:
Ukazanie tradycyjnych wartości polskiego żołnierza.
Promowanie i kształtowanie twórczej postawy patriotycznej.
Popularyzacja współczesnej, amatorskiej twórczości poetyckiej.

Przedmiot i temat konkursu
Przedmiotem konkursu jest napisanie wiersza nawiązującego tematycznie do etosu Armii Krajowej.
Organizacja i warunki uczestnictwa w konkursie:
1.Konkurs adresowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Wyrykach.
2.Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden autorski utwór poetycki.  Wiersz konkursowy nie może być wcześniej publikowany ani nagradzany.
3.Wiersz nie powinien być dłuższy niż jedna strona formatu A4, czcionka Times New Roman, pkt. 12, interlinia 1, marginesy 1 cm .
4.Tekst utworu opatrzony informacją:
imię i nazwisko autora, klasa, do której uczęszcza. Prace należy  złożyć do wychowawcy klasowego lub nauczyciela języka polskiego w terminie do 30 października 2019 r.
Kryteria oceny utworów
Utwory będą oceniane przez jury powołane przez organizatora wg następujących kryteriów:
a) zgodność treści wiersza z tematem konkursu,
b) poprawność form stylistycznych i językowych,
c) wartość artystyczna.
Rozstrzygnięcie konkursu
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu uroczystej akademii szkolnej z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Autorzy najlepszych utworów zostaną nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu konkursu.