Obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w naszej szkole.

Tradycja świętowania 1 czerwca jako Dnia Dziecka ma ponad 50 lat. Dziś 1 czerwca jako Międzynarodowy Dzień Dziecka znany jest już tylko w Polsce, Czechach, Słowacji, Rosji i krajach bałtyckich. Inne kraje świata świętują Dzień Praw Dziecka 20 listopada.

Tak jak różne są daty obchodzenia Dnia Dziecka, różne są również zwyczaje z nim związane. Np. we Francji 6 stycznia świętuje się Dzień Rodziny. Rodzice i dzieci zasiadają wówczas do uroczystej kolacji, podczas której jedzą m.in. ciasto z "wróżbami". W Japonii Dniem Dziecka jest 5 maja, choć świętują wówczas tylko chłopcy. Ojcowie robią wówczas z synami flagi w kształcie karpia (jako symbolu siły i odwagi) i wieszają je na drzwiach. Dziewczynki mają swój dzień 3 marca, kiedy to przygotowują wystawy lalek w tradycyjnych strojach i piją specjalny napój ryżowy. W Turcji Dzień Dziecka obchodzony jest 23 kwietnia. Dzieci ubrane w stroje narodowe tańczą, śpiewają i puszczają latawce.

Rodzice uczniów z naszej szkoły przygotowali milusińskim pyszny poczęstunek i udaną bezpieczną zabawę w ogródku przyszkolnym. Pięknie dziękujemy za inicjatywę i poświęcony czasWyluzowanyWyluzowany