Konferencja "Armia Krajowa-Armia Wolności"

W dniu 6.03.2019 r. w SP w Wyrykach odbyła się konferencja pod hasłem "Armia Krajowa-Armia Wolności". Wykład na temat Armi Krajowej jako pierwszy wygłosił Pan prof. Tomasz Panfil - historyk, naczelnik Wydziału Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodwej, wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jako kolejny wystąpił Pan Wiesław Holaczuk, nauczyciel historii w II LO we Włodawie, prezentując wykład pt."Związek Walki Zbrojnej - Armia Krajowa w powiecie włodawskim". Swoją obecnością zaszczycili nas również kpt Edmund Bożek, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej  Koło we Włodawie, probosz parafii Lubień ks. Adam Haraszczuk, pan Andrzej Odyniec - dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, który reprezntował Wojewodę Lubelskiego, Pani Kamilla Grzywaczewska - Kierownik Placówki Terenowej KRUS we Włodawie, która reprezentowała Panią Poseł Beatę Mazurek, Pan Zbigniew Woszczyński Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Włodawie, Pan Mirosław Torbicz -  Wójt Gminy Wyryki, Radni Gminy Wyryki, Pan Tadeusz Rudko - kierownik GOPS-u w Wyrykach, Pan Eugeniusz Omelczuk - dyrektor ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie, Pan Bernard Błaszczuk funkcjonariusz Nadbużańskeigo Oddziału Straży Granicznej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej oraz rodzice i mieszkańcy Gminy Wyryki wraz ze społecznością szkolną. Podsumowniem Konferencji było wystąpienie uczniów SP w Wyrykach w programie artystycznym pt."Kobieta w wierszu i piosence".