Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia uczniowie klas 0-III przyszli do szkoły ze swoimi misiami. Wystawę misiów oraz książęk, której głównym bohaterem jest miś, można było oglądać w szkolnej bibliotece. Ciekawe informacje o najmilszym przyjacielu dzieci oraz o życiu i zwyczajach prawdziwych niedżwiedzi prezentowane były na gazetce ,,Misie, miśki i niedźwiedzie". W ramach obchodów Dnia Misia zorganizowany został konkurs plastyczny ,,Portret misia" oraz konkurs literacki ,,Opowiadanie o misiu". Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Podsumowanie konkursów oraz wręczenie nagród za najlepsze prace odbyło się na uroczystym spotkaniu w bibliotece szkolnej, na którym zaprezentowanym został fragment książki A.A.Milnea ,,Kubuś Puchatek" w wykonaniu nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie wysłuchali go z dużym zainteresowaniem i uwagą. Kolejne spotkanie z Kubusiem Puchatkiem przygotowali uczniowie klasy III gimnazjum. Prezentowany przez nich fragment książki bardzo podobał się dzieciom.

W ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia odbył się również:

-konkurs wiedzy ,,Co wiem o misiach",

-nauka misiowych wierszy, piosenek i zabaw.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci z klas 0-III.

Uroczystość zorganizowała i przeprowadziła pani Jolanta Małyszczak -  bibliotekarka szkolna we współpracy z panią Anną Gonerską i panią Beatą Momot nauczycielkami klas początkowych,
a w realizację działań włączyła się cała społeczność szkolna.