Zbrodnia katyńska

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej pamiętają o zbrodni katyńskiej, dlatego każdego roku przyłączają się do uroczystych obchodów tego wydarzeń. Szczególnie uroczyście, w tym czasie, wspominamy kapitana Stefana Mączyńskiego, któremu poświęcony został Dąb Pamięci, zasadzony przez społeczność szkolną kilka lat temu.

W tym roku szkolne obchody zainicjowane zostały uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego, odczytaniem informacji na temat zbrodni katyńskiej przez uczniów naszej szkoły oraz złożeniem zniczy przy obelisku ją upamiętniającym. Na zakończenie uroczystego apelu głos zabrała Pani Marzena Trociuk Dyrektor Szkoły, która podziękowała nauczycielom za podjęcie inicjatywy spotkania a uczniom za trud włożony w przygotowanie akademii.

Cześć i Chwała Bohaterom!