Realizacja projektu pt. ‘’Christmas project’’ w ramach programu eTwinning.

W naszej szkole  w  projekcie wzięło udział 21 uczniów ( 10 uczniów z kl. III i 11 uczniów z kl. V). Natomiast w całym projekcie  wzięło udział 9 szkół: 3 szkoły z Polski, 1 ze Słowacji, 3 z Włoch, 1 z Litwy oraz 1 z Armenii. Głównymi celami projektu było:

- przedstawienie uczniom zwyczajów i kultury innych krajów;

- motywowanie uczniów do doskonalenia znajomości języka angielskiego;

- podkreślenie i ukazanie indywidualnych umiejętności uczniów;

- uwrażliwienie na język i kulturę innych krajów;

- promowanie kreatywności uczniów.

Projekt polegał na tworzeniu i wymianie kartek oraz ozdób świątecznych ze szkołami partnerskimi. Uczniowie pod opieką nauczyciela redagowali życzenia bożonarodzeniowe oraz przesłali film z pozdrowieniami świątecznymi w języku angielskim do szkół partnerskich.

Ponadto, uczniowie wysłuchali tradycyjnych kolęd w wykonaniu szkół partnerskich oraz zapoznali się z ich działalnością. Mieli również okazję wirtualnego zwiedzenia szkół biorących udział w projekcie  i przez chwilę być ich częścią.

Otrzymane prace zostały wyeksponowanie na gazetce szkolnej. Uczniowie poprzez nawiązanie współpracy ze szkołami partnerskimi będą mogli uczestniczyć w innych projektach realizowanych w programie eTwinning. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w realizację projektu. Nad realizacją projektu czuwała pani Justyna Tkaczuk, nauczycielka j. angielskiego.