Apetyt na przyszłość

Lekcja otwarta z matematyki w kl. V

2015-09-21

Lekcja otwarta

2014-07-04

Sześcioletnia Publiczna Szkoła Podstawowa  w Wyrykach jest jednym z uczestników projektuApetyt na przyszłość realizowanego przez Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Tarnobrzegu  w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, Działania 3.3 Poprawa jakości kształcenia, Poddziałania 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia – projekty konkursowe Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt „Apetyt na przyszłość” ma na celu rozwój umiejętności matematycznych u uczniów oraz wykorzystanie innowacyjnych metod nauczania, a także wzmocnienie potencjału edukacyjnego szkoły i zainteresowania uczniów przedmiotami matematycznymi i technicznymi.

Już w ubiegłym roku szkolnym szkoła otrzymała interaktywne zestawy pomocy dydaktycznych, w tym: tablicę interaktywną z rzutnikiem i notebookiem oraz przeprowadzono w niej zajęcia testujące innowacyjne programy nauczania z matematyki i zajęć technicznych, których wdrażanie rozpoczęło się od 1 września 2013 roku i trwać będzie przez cały etap edukacyjny.

Innowacyjne programy nauczania wraz z obudową dydaktyczną, tj. schematami dydaktycznymi oraz nakładkami indywidualizującymi dostosowanymi do kompetencji i możliwości uczniów wdrażane są na przedmiotach w klasie czwartej, tj.  matematyce (nauczyciel wdrażający  P. Wiesława Bylina) i  zajęciach technicznych (nauczyciel wdrażający P. Jarosław Grzywanowski).

W ramach udziału w projekcie szkoła otrzymała także 1200 aplikacji multimedialnych, w tym z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych, e-learningu, tablicy interaktywnej. Nauczyciele oraz uczniowie na bieżąco mogą korzystać z utworzonej w ramach realizacji projektu platformy e-learningowej.

Łączna wartość projektu to blisko 1, 5 mln złotych. Szczegóły na stronie www.tarr.pl zakładka realizowane projekty oraz na www.apetytnaprzyszlosc.pl.

Czytaj więcej o: