POLESKI FESTIWAL ANIELSKI - WARSZTATY

15 grudnia 2012r. w Zespole Szkół w Wyrykach odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Gminy Wyryki „Człowiek – Kultura – Środowisko” oraz  Stowarzyszeniem Poleskim we Włodawie.

Warsztaty prowadzone były w dwóch grupach wiekowych.

Uczniowie szkoły podstawowej pod kierunkiem  p. Jolanty Małyszczak i p. Beaty Momot  wykonywali kartki świąteczne, a także płaskorzeźby gipsowe. Natomiast gimnazjaliści  wspierani fachową pomocą p. Agnieszki Jaroszyńskiej tworzyli prace plastyczne pt. „ Mój Anioł na płocie”.

Rękodzieła powstałe podczas warsztatów można było obejrzeć  16 grudnia 2012r. w Kościele

w Wyrykach.

Dziękujemy pani Stasi Jesionowicz za przygotowanie wspaniałych racuchów i pysznego ciasta.