Tydzień bez agresji i przemocy

Od 03.12.2012r. w naszej szkole trwała akcja pod hasłem „Tydzień bez agresji i przemocy ”, której nadrzędnym  celem było eliminowanie i ograniczanie zachowań społecznie niepożądanych – agresji i przemocy; wzmacnianie  więzi pomiędzy uczniami w klasie i w szkole; stworzenie zasad  zapobiegania zachowaniom agresywnym; wzrost świadomości o odpowiedzialności za własne czyny; nabywanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych; dostarczenie wiedzy o mechanizmach powodujących wzrost zachowań agresywnych i sposobach ich ograniczania, a także doskonalenie relacji interpersonalnych, nauka tolerancji i wzbudzanie empatii,   promowanie właściwych zachowań i postaw uczniowskich.

W przedsięwzięciu wzięli  udział wszyscy uczniowie, którzy z pomocą swych wychowawców oraz  nauczycieli wykonywali wyznaczone im zadania.

We wszystkich klasach zostały przeprowadzone przez wychowawców lekcje  na temat agresji i przemocy występującej wśród uczniów, sposobów jej zapobiegania i pokojowego rozwiązywania konfliktów.

Uczniowie klas I-VI SP  stworzyli  Klasowe Kodeksy Zachowania Przeciwko Agresji i Przemocy, natomiast uczniowie klas gimnazjalnych wykonali tematyczne gazetki ścienne. Można je obejrzeć

w salach lekcyjnych.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali piosenki o przyjaźni i koleżeństwie.

Uczniowie kl. IV-VI i I – III gimnazjum wzięli udział w konkursie literackim pod hasłem

„ Stop agresji – stop przemocy”.

Komisja w składzie:

p. A. Parczewska, p.A. Paśnik, p. E.Kurec  przyznała następujące miejsca:

- w kategorii uczniów klas IV-VI:

1. Jakub Sakowicz

2. Aleksandra Rudkowska

3. Jakub Bylina

-  w kategorii uczniów klas I – III gimnazjum:

1. Aleksandra Baran

2. Maja Adamczyk

3. Daria Ruszyńska

W ramach akcji „ Tydzień bez agresji i przemocy” uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „ Stop  agresji – stop przemocy” .

Komisja w składzie:

p. J.Małyszczak, p.A.Hulip,  p.J.Grzywanowski,  przyznała następujące miejsca:

- w kategorii uczniów klas I - III:

1. Mateusz Boczuliński

2. Mateusz Wojtak

3. Amelia Sosińska

- w kategorii  uczniów klas IV-VI:

1. Monika Kaźmieruk

2. Jakub Sakowicz

3. Magdalena Hawryluk

-  w kategorii uczniów klas I – III gimnazjum:

1. Jolanta Hołod

2. Małgorzata Baran

3. Agata Mądrzyńska

Organizatorzy akcji przyznali jedno wyróżnienie w konkursie plastycznym –

Julii Bukackiej.

11.12.2012r. w naszej  szkole został ogłoszony Dniem uśmiechu, przyjaźni i dobrych uczynków. W tym dniu wszyscy  starali się być dla siebie mili, uczynni , pomocni, kulturalni. Obowiązywały białe stroje będące symbolem szacunku, skromności, przyjaźni.

Bardzo ważnym  wydarzeniem tego dnia  był Plebiscyt na Ambasadora /Ambasadorkę Kultury Zespołu Szkół w Wyrykach. Odbyło się tajne głosowanie w celu wyłonienia zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych.

W  kategorii uczniów klas I – III tytuł Ambasadorki Kultury otrzymała:

Agata Filipek

W  kategorii  uczniów klas IV-VI tytuł Ambasadora Kultury otrzymał:

Jakub Bylina

W  kategorii uczniów klas I – III gimnazjum  tytuł  Ambasadorki Kultury otrzymała

Dominika Kociuba.

Akcję „ Tydzień bez agresji i przemocy” koordynowały Beata Momot i Elżbieta Kurec.