Wycieczka do Warszawy

Dnia 28 listopada 2012 r. młodzież gimnazjalna z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez panią Małgorzatę Oleniak. Uczniowie wraz z opiekunami: panią Małgorzatą Oleniak, panią Agnieszką Paśnik i panią Anną Parulską zwiedzili gmach Sejmu, a w nim salę Wszechnicy Sejmowej, w której zaprezentowany został wykład dotyczący historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu, galerię Sali Posiedzeń Sejmu, hall główny, Salę Kolumnową oraz „korytarz marszałkowski”.

Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w gmachu TVP, podczas której młodzież zwiedziła różne  studia telewizyjne (m. in. Studio Sport, Pytanie na śniadanie, Jaka to melodia?) jak również  pomieszczenia reżyserskie. Ostatnim punktem programu wycieczki był seans filmowy w Multikinie Złote Tarasy. Z dużym zainteresowaniem wszyscy obejrzeli film pt. „Skyfall” o słynnym agencie 007. Pobyt w świątecznie przystrojonej (Bożonarodzeniowo) stolicy dostarczył wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń i emocji.