RAMBIT EKLOGICZNY 2012

W dniach 31.05-01.06.2012r. uczniowie klas gimnazjalnych w Wyrykach uczestniczyli w XI Wojewódzkim Rambicie Ekologicznym w Okunince, do którego przygotowywali się od miesiąca.

Uczniowie musieli wykazać się nie tylko kondycją fizyczną w konkurencjach sportowych, ale również siłą swojego umysłu, bowiem  Rambit Ekologiczny ma na celu  upowszechniać wśród młodzieży wiedzę o środowisku przyrodniczym i kształtować odpowiedni stosunek uczniów do przyrody. Gimnazjaliści już pierwszego dnia zmagali się w konkursie wiedzy pod hasłem „Ekologia własnego organizmu - uzależnienia". Niemałym wyzwaniem był też bieg ekologiczny, gdzie na każdym z odcinków młodzież musiała wykonać przydzielone zadania, np. rozpoznać gatunek drzewa.

Zmaganiom towarzyszył również pokaz mody ekologicznej oraz przedstawienie o tematyce ekologicznej, w którym nasi gimnazjaliści przedstawili swoją wersję bajki o  „Czerwonym Kapturku”.

Uczniowie  naszej szkoły już po raz drugi zajęli I miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni. W tegorocznym Rambicie uczestniczyli:

Andrejuk Jakub

Bloch Dominika