Wyjazd do kina na film „Bitwa Warszawska”

Dnia 9 listopada 2011 r. młodzież klasy II i III gimnazjum uczestniczyła w wyjeździe do kina we Włodawie na film w reżyserii Jerzego Hoffmana pt. „Bitwa Warszawska 1920”.

Wyjazd szkolnym autobusem zorganizowała pani Agnieszka Paśnik. Opiekunami były panie: Alina Hulip, Alicja Parczewska i Anna Parulska i Agnieszka Paśnik. Film wywarł duże wrażenie na widzach. Reżyserowi udało się odtworzyć atmosferę lat dwudziestych XX w., wielki patriotyzm i heroiczny wysiłek pokolenia naszych przodków oraz ukazać romantyczną miłość wplecioną w tło wydarzeń. Na ekranie pojawili się znani aktorzy: Daniel Olbrychski, Adam Ferency, Borys Szyc. Muzykę do filmu skomponował Krzesimir Dębski.
Po zakończonym seansie filmowym, który stanowił swoistą lekcję historii i patriotyzmu, uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do pizzerii na regenerację sił cielesnych.