II Powiatowy Konkurs „Katyń ...ocalić od zapomnienia"

Uczniowie Zespołu Szkół w Wyrykach dnia 22.04.2016 r.już po raz drugi z rzędu brali udział w Powiatowym Konkursie poświęconym Bohaterom Zbrodni Katyńskiej. Głównym celem konkursu było uczczenie 76 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Konkurs kształtuje poczucie tożsamości z naszą historią i Ojczyzną, rozwija zainteresowania uczniów oraz włącza ich w kształtowanie regionalnych wartości i więzi społecznych. Honorowy patronat na konkursem objęli: Marcin Duszek, poseł na Sejm RP oraz Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Włodawa. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: plastycznej i wiedzy.

Na konkurs wiedzy zgłosiło się ponad sześćdziesięciu uczestników. W grupie gimnazjów II miejsce zajęła Konstancja Sławek-uczennica klasy III gimnazjum z naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!