Akademia z okazji święta 3 maja i rocznicy bitwy pod Wyrykami

(7 maja) w Zespole Szkół w Wyrykach odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja połączona z obchodami 71. rocznicy bitwy pod Wyrykami.

W lesie między Wyrykami a Adampolem, 8 maja 1944 r., partyzanci Armii Krajowej stoczyli bitwę z żołnierzami niemieckimi. W nierównej walce z siłami wroga życie za ojczyznę oddało dziewięciu partyzantów. Pamięć o tym wydarzeniu jest kultywowana każdego roku przez społeczność szkolną. Uczniowie pod kierunkiem Elżbiety Kurec, Jolanty Małyszczak, Agnieszki Łotysz i Kamilli Horszczaruk przygotowali z tej okazji montaż słowno-muzyczny upamiętniający to wydarzenie. W ramach obchodów rocznicowych zorganizowano konkurs wiedzy o historii szkoły i bitwy pod Wyrykami. Na zakończenie akademii dyrektor szkoły - Marzena Trociuk wręczyła pamiątkowe dyplomy laureatom konkursu. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy I gimnazjum: Jakub Sakowicz, Julianna Kuzioła i Gabriela Pochwatka.