Spotkanie z kombatantem w Wyryckiej szkole

Dnia 2 października 2014 roku w Zespole Szkół w Wyrykach odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z zapomnianym bohaterem Żołnierzem Wyklętym kapitanem Zygmuntem Pękałą ps. ,,Śmiały'. Podczas spotakania kpt. Zygmunt Pękała opowiadał o swoich przeżyciach zarówno z okresu II wojny światowej, jak i po jej zakończeniu. Uczniowie z wielkim skupieniem wysłuchali opowieści o dramatycznych dziejach jego życia, walkach o wolną i niepodległą Polskę oraz o przebiciu się z obławy UB-KBW w Kolonii Sęków w dniu 30 lipca 1947 roku. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące życia za czasów wojny, a tym samym zdobywali wiedzę, której nie znajdą w żadnym podręczniku do historii. Organiezatorem spotkania była Pani Marzena Trociuk- Dyrektor Zespołu Szkół w Wyrykach.