Wyjazd na Festiwal Tzrech Kultur

Dnia  19 września uczniowie z klas IV-VI i I-III gimnazjum wyjechali pod opieką wychowawców do Włodawy na obchody XV Festiwalu Trzech Kultur. Zwiedzaliśmy kościół pod wezwaniem św. Ludwika- schodziliśmy do podziemi, a także weszliśmy na wieżę widokową, z której podziwialiśmy panoramę Włodawy. W klasztorze ojców Paulinów obejrzeliśmy imponującą wystawę przedstawiającą wizerunki Matki Boskiej i wysłuchaliśmy historii powstania obrazów. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie synagogi i uczestnictwo w koncercie żydowskiego zespołu. Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i emocji.