II Powiatowy Konkurs Piosenki Europejskiej w Zespole Szkół w Wyrykach

Dnia 24.03.2014 roku w Zespole Szkół

w Wyrykach odbył się

II Powiatowy Konkurs Piosenki Europejskiej.

Konkurs uroczyście otworzyła Dyrektor Zespołu Szkół w Wyrykach p. Marzena Trociuk. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Wyryki p. Andrzej Ćwirta oraz p. Leszek Popik  w imieniu Starosty Powiatu Włodawskiego p. Wiesława Holaczuka.

Do konkursu przystąpiło łącznie 22 wykonawców, w tym 13 solistów oraz 4 zespoły ze szkół powiatu włodawskiego, tj. Zespołu Szkół w Wyrykach, Szkoły Podstawowej w Orchówku, Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, Publicznego Gimnazjum w Starym Brusie, Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie.

Uczniowie występowali w trzech kategoriach: soliści klas IV-VI szkół podstawowych, soliści klas gimnazjalnych oraz zespoły wokalne klas gimnazjalnych.

Po obejrzeniu i wysłuchaniu 17 utworów Komisja wyłoniła zwycięzców konkursu. Jury w składzie: Małgorzata Błażejczyk oraz Małgorzata Dejneka pogratulowało bardzo wysokiego poziomu muzycznego uczestnikom i postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

W kategorii: soliści z klas IV- VI szkół podstawowych

I miejsce zajęła Patrycja Maik ucz. kl. IV Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, opiekun artystyczny p. Renata Ślązak
II miejsce Marek Sakowicz ucz. kl. V Szkoły Podstawowej w Orchówku, opiekun artystyczny p. Małgorzata Sakowicz.

W kategorii: soliści z klas gimnazjalnych

I miejsce zajął Michał Iwaniuk ucz. kl. II Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie, opiekun artystyczny p. Ewa Stefaniak

II miejsce Gabriela Tokarska ucz. kl. II Publicznego Gimnazjum w Wyrykach, opiekun artystyczny p. Małgorzata Sakowicz

III miejsce Paulina Jankowska ucz. kl. I Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie, opiekun artystyczny p. Ewa Stefaniak.

Ponadto wyróżnienia przyznano Patrycji Hawdejuk ucz. kl. III Publicznego Gimnazjum w Wyrykach, opiekun artystyczny p. Małgorzata Sakowicz oraz Natalii Chomontowskiej ucz. kl. II Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie, opiekun artystyczny p. Ewa Stefaniak.

W kategorii: zespoły wokalne z klas gimnazjalnych

I miejsce zajął duet: Natalia Chomontowska ucz. kl. II oraz Michał Iwaniuk ucz. kl. II Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie, opiekun artystyczny p. Ewa Stefaniak,

II miejsce duet „Jowita i Wiktoria” uczennice kl. II Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie, opiekun artystyczny p. Ewa Stefaniak

III miejsce zespół „Nutki” (Patrycja Hawdejuk, Aleksandra Hołod, Agata Hulip, Magdalena Wilczyńska, Barbara Trociuk) uczennice kl. III Publicznego Gimnazjum w Wyrykach, opiekun artystyczny p. Małgorzata Sakowicz.

Patronat honorowy nad konkursem pełnił Starosta Powiatu Włodawskiego p. Wiesław Holaczuk oraz wójt Gminy Wyryki p. Andrzej Ćwirta. Patronat medialny nad imprezą sprawowało Twoje Radio Włodawa, Super Tydzień oraz Nowy Tydzień. Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz Wójt Gminy Wyryki.

II Powiatowy Konkurs Piosenki Europejskiej przygotowały we współpracy
z Dyrektorem p. Marzeną Trociuk, p. Małgorzata Sakowicz, p. Natalia Solecka
oraz p. Justyna Tkaczuk.

Konkurs zakończył się wręczeniem nagród dla zwycięzców oraz podziękowaniami
dla organizatorów. Impreza podobnie jak w roku ubiegłym cieszyła się dużym zainteresowaniem szkół powiatu włodawskiego.

Włodawski Dom Kultury

Twoje Radio Włodawa