Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

„Chcę dziś spotkać kota w butach

Lub Kopciuszka bucik znaleźć.

Chcę zamieszkać w cudnej bajce

Zamków wielkich zwiedzać sale.

Krasnoludka śliczną czapkę

Chcę na głowę włożyć brata.

W telewizor razem wskoczyć

Wprost do bajkowego świata.”

Autor: Marlena Templer

5 listopada co roku obchodzimy jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy  Dzień Postaci z Bajek. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek nieraz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. To animowani bohaterowie uczą i pomagają w przezwyciężaniu przez dzieci wielu barier. Bajkowe postacie pojawiają się nie tylko w filmach ale przede wszystkim na kartach książek. Te historie rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury.

Nawiązując do tego szczególnego święta Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dwa konkursy. Pierwszy z nich polegał na przebraniu się za jedną z postaci z ulubionej bajki. Drugi wymagał stworzenia pracy plastycznej przedstawiającej wybranego bohatera.

Do konkursu zgłosiło się 10 uczniów z klas IV, VI i VII. Wśród nich znaleźli się: Torbicz Michał (kl. IV), Wieczorek Laura (kl. IV), Radziszewski Filip (kl.IV), Tokarski Piotr (kl. VI), Głąb Aleksandra (kl. VI), Grobelna Magda (kl. VI), Gołacki Kornel (kl. VI), Czelej Agata (kl.VIIb), Smolik Roksana (kl. VIIb), Kowalik Zofia (kl. VIIa).

Laureatami zostali:

- w konkursie plastycznym: Grobelna Magda, Roksana Smolik, Czelej Agata, Gołacki Kornel.

- w konkursie na przebranie: Wieczorek Laura, Torbicz Michał i Filip Radziszewski.

Wszystkim laureatom serdecznie  gratulujemy!