Święto wszystkich czytelników, bibliofilów i miłośników książek.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data  23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej, gdyż w ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO.

W naszej szkole również obchodziliśmy święto książki. W klasach IV-VII odbyły się lekcje biblioteczne, podczas których uczniowie poznali historię Dnia Książki i Praw Autorskich, dowiedzieli się jak powstaje książka, wysłuchali prezentacji „Dlaczego warto czytać książki?”, a także mogli odpowiedzieć na pytanie – Jakim jestem typem czytelnika? Uczniowie młodsi wykonali zakładki do książki, a przedszkolaki odwiedziły bibliotekę, w której dowiedziały się jakie książki możemy znaleźć w jej księgozbiorach. Na zakończenie wysłuchały opowieści o Kici Koci, z której dowiedziały się jak należy zachować się podczas burzy. Na pamiątkę odwiedzin w bibliotece przedszkolaki otrzymały zakładki do książek. To był cudowny dzień przypominający nam o wielkiej wartości małej rzeczy – KSIĄŻCE!

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami znajdującymi się w zakładce: do pobrania. smile