Gala Finałowa X Powiatowego Konkursu Piosenki Europejskiej

11 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Wyrykach odbyły się przesłuchania do X Powiatowego Konkursu Piosenki Europejskiej. Natomiast 16 kwietnia 2024 r. w szkole miała miejsce uroczysta Gala Finałowa wraz z wręczeniem nagród finalistom i koncertem laureatów pierwszych miejsc.

Swoją obecnością społeczność szkolną zaszczycili: pani Anna Dąbrowska-Banaszek- Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, pani Monika Matysek- Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatury w Chełmie, pan Leszek Popik- reprezentujący Starostę Włodawskiego pana Adama Panasiuka oraz Wójt Gminy Wyryki- pan Mirosław TorbiczPodczas Gali odbył się krótki recital p. Eweliny Grondkowskiej, która zaprezentowała swoje zdolności wokalno-instrumentalne.

Do konkursu zgłosiło się 33 wykonawców: 28 solistów oraz 5 duetów: ze Szkoły Podstawowej  nr 3 im. Generała Franciszka Kleberga we Włodawie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. KEN we Włodawie, Szkoły Podstawowej w Żukowie,  Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Wyrykach, Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie oraz Włodawskiego Domu Kultury.

W składzie Jury obradowały: p . Małgorzata Dejneka- Powiatowy Rzecznik Konsumentów we Włodawie, przedstawicielka Starosty Włodawskiego, p. Ewelina Grondkowska- absolwentka muzykologii KUL, organistka, wokalistka zespołu Strix, p. Alina Karabowicz- nauczycielka muzyki Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Brusie,  oraz p. Edyta Oszust- nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Marii Róży Zamoyskiej w Różance.

Serdecznie dziękujemy:

• Senatorowi Rzeczpospolitej polskiej panu dr hab. Józefowi Zającowi , za objęcie patronatem honorowym i ufundowanie nagród;
  • Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej- pani Annie Dąbrowskiej- Banaszek, za objęcie patronatem honorowym i ufundowanie nagród;
  • Posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej panu Dariuszowi Stefaniukowi, za objęcie patronatem honorowym;
  • Staroście Włodawskiemu panu Adamowi Panasiukowi, za objęcie patronatem honorowym i ufundowanie nagród;
  • Wójtowi Gminy Wyryki panu Mirosławowi Torbiczowi, za objęcie patronatem honorowym i ufundowanie nagród.

Nagrody do konkursu ufundowała także:

• Firma ARBOR sp. z o. o.

Organizację tegorocznego konkursu finansowo wsparła również: Firma Handlowo-Produkcyjno-Usługowa “SLAWEX” JANUSZ SŁAWIŃSKI.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim gościom za przybycie, uczestnikom za udział, a opiekunom artystycznym
za przygotowanie uczniów do X Powiatowego Konkursu Piosenki Europejskiej.